FERIE W MUZEUM

W ferie wszystkie dzieciaki zapraszamy do Muzeum Ziemi Karlińskiej. Zaczynamy od drugiego tygodnia.

Za nami ferie w Muzeum Ziemi Karlińskiej. Czas na małe podsumowanie.

Pierwszego dnia skromna grupa dzieciaków podczas lekcji terenowej poznała kawałek karlińskiej historii, która była urozmaicona zagadkami. Trasa prowadziła od budynku szkoły podstawowej przez dom Hoffmana idąc dalej do dworca kolejki wąskotorowej i mostu kolejowego, który jest zaznaczony w Muzeum techniki w Wiedniu, a kończąc m.in. na najstarszych zabytkach Karlina kościoła i ruin zamku. Nagrodą za wytrwanie było ognisko i kiełbaski. Serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi Ryszewskiemu za przygotowanie ogniska na Wyspie Biskupiej.

Drugiego dnia odbyły się zajęcia z gliną i wyrób okolicznościowych cegiełek na Noc Muzeów. Ostatni dzień ferii w Muzeum Ziemi Karlińskiej upłynął w klimacie pisma gotyckiego. Dzieciaki poznały historię tego pisma oraz nabyły umiejętności, aby samodzielnie coś napisać. Serdecznie gratulujemy wytrwałości. W nagrodę dostały pamiątki z Muzeum oraz mogły zwiedzić nasze tzw. kazamaty – piwnice w których magazynujemy eksponaty, czekające na swoje drugie życie, które dostaną od konserwatora.

Informujemy również, że lekcja kaligrafii wpisuje się już jako lekcja muzealna dla szkół.

Serdecznie zapraszamy do naszego muzeum.