Grupa robocza

Jest to zorganizowana grupa osób zafascynowanych Karlinem i jednocześnie pasją poszukiwania skarbów. Grupa robocza, bo taką nazwę przybrali, działa legalnie w strukturach Muzeum Ziemi Karlińskiej zajmuje się poszukiwaniem skarbów na terenach naszej gminy. W skład naszych poszukiwaczy wchodzą: Mirosław Błażewicz, Robert Durlik, Zygmunt Skibiński, Andrzej Zienkiewicz, Szczepan Zienkiewicz. Wszystkie akcje poszukiwawcze odbywają się zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami po otrzymaniu pozwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

GR1

Jeną z akcji w której GRUPA ROBOCZA brała udział, a zarazem była również współorganizatorem to działania W POSZUKIWANIU HISTORII. Akcja przeprowadzona na przedmieściach Karlina. Efekt działań możemy zobaczyć w Muzeum Ziemi Karlińskiej gdzie zostały zaprezentowane w specjalnie zrobionej gablocie, którą zaprojektowali i wykonali samodzielnie pracownicy Muzeum Ziemi Karlińskiej.

_MZK0854

Serdecznie dziękujemy GRUPIE ROBOCZEJ za zaangażowanie się we wszystkie działania poszukiwawcze. Poświęcenie swojego prywatnego czasu, sprzętu, itp.

 

GABLOTA – W POSZUKIWANIU HISTORII