NOC MUZEÓW 2023

Tegoroczna Noc Muzeów przyświecała pod nazwą „PRL na widelcu” w której mogliśmy choć na chwilę przenieść się w czasy i zasmakować późnego PRL.

Podczas Nocy Muzeów mogli Państwo uczestniczyć w wielu atrakcjach oraz posmakować namiastki „kuchni rodem z późnego PRL”. Studio Historyczne Huzar oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej REGA przygotowali dynamiczne pokazy funkcjonariuszy „porządku publicznego” z użyciem Nysy 522 oraz zaserwowali  poczęstunek z PRL-owskiego kotła, czyli parówki z wody z musztardą i chlebem. Nasze Muzeum tradycyjnie dało małą atrakcję w Quizie pn. Rozpoznaj zabytek, w którym dla odmiany rozpoznawali Państwo obiekty z lat 70. I 80. XX wieku. Ponadto zaprezentowana była ekspozycja sprzętów domowych z czasów późnego PRL-u. Nasza macierzysta placówka Karliński Ośrodek Kultury wraz z ekipą oraz z pracownikami  Biblioteki serwowała słodki poczęstunek w postaci pączków oraz oranżady z tradycyjnym przepisem z lat 70. XX wieku. Ponadto naszą imprezę wsparli członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Domacyńskiego Ośrodka Spotkań i ich słynna Fasolka po bretońsku z Domacyna. Ekipa POD KOSZEM częstowała wszystkich watą cukrową. Do dyspozycji dla najmłodszych uczestników były nasze dwa wozy strażackie Magirus oraz nasza „Babcia” Star 25 rocznik 1965.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i czynny udział w naszym wydarzeniu. Do zobaczenia za rok.