NOC MUZEÓW 2024

25 maja na placu przed Muzeum Ziemi Karlińskiej w Karlinie odbyła się coroczna Europejska Noc Muzeów. Serdecznie dziękujemy za przybycie mimo chwilowego załamania pogody. Jako organizatorzy – Muzeum Ziemi Karlińskiej, Karliński Ośrodek Kultury oraz Miejska i Gminna Biblioteka im. Z. Nałkowskiej w Karlinie – chcielibyśmy podziękować za wsparcie: Studio Historyczne Huzar, które przygotowało stanowisko XII-wiecznego Pomorza oraz misji chrystianizacyjnej Świętego Ottona z Bambergu; Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Domacyńskiego Ośrodka Spotkań; Kołu Gospodyń „Stokrotki” z Domacyna; oraz Kołu Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki”.

Ponadto dziękujemy Panu Norbertowi Potomskiemu za upieczenie i podarowanie chleba oraz Panu Bogusław Góralczyk Bistro-Cafe-Pub City za przygotowanie smalcu do tego chleba. Podziękowania należą się również Pani Emilia Filipowicz i jej ekipie z Kręgielnia Karlino za podarowanie pizzy oraz uczniom z Zespół Szkół w Karlinie za pomoc podczas Nocy Muzeów. Serdecznie dziękujemy i tradycyjnie zapraszamy za rok.