NOWA WYSTAWA CZASOWA

W dniu 28 października w Muzeum Ziemi Karlińskiej uroczyście otwarto nową wystawę czasową pn. „Adam Wachol oraz Igor Jeżyna. Repliki pojazdów i samolotów militarnych”. To prezentacja replik pojazdów militarnych, samolotów z okresu II wojny światowej w formie modeli. Modelarstwo to pasja polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Najczęściej pojmowane jest jako rozrywka, zabawa (hobby), może być także sportem. Modelarstwo prezentowane na wystawie przede wszystkim wiązane jest z modelarstwem redukcyjnym, polegającym na możliwie dokładnym odwzorowaniu wyglądu obiektu, z zachowaniem określonej skali. Takie modelarstwo prezentują autorzy wystawy, dwaj mieszkańcy Karlina. Na ekspozycji można obejrzeć modelarstwo plastikowe Igora Jeżyny i modelarstwo kartonowe które reprezentuje Adam Wachol. To pomniejszone repliki pojazdów militarnych, samolotów z okresu II wojny światowej w formie tzw. dioram, makiet oraz obiektów wolnostojących.

Wystawa udostępniona będzie od 28 X do 23 XII w Muzeum Ziemi Karlińskiej.