Sztuka Łączy Pokolenia wer. 2.0

20 marca w Muzeum Ziemi Karlińskiej otworzyliśmy nową wystawę czasową pn. Sztuka Łączy Pokolenia wer. 2.0. Wystawa jest organizowana w ramach Obchodów Dnia Osadnika w naszej Gminie. Na wystawę składają się prace czternastu autorów prezentujących rzeźbę, metaloplastykę oraz malarstwo i rysunek.

Na wystawie zaprezentowano prace autorów:

Beata Trojanowska Legun
Marta Sobczak Jensen
Dominika Sawica
Anna Teluk Lenkiewicz
Marzena Zajfert
Paweł Legun
Zygmunt Skibiński
Bogdan Piórkowski
Marek Sieniuć
Rajmund Rabko
Dariusz Wojciechowski
Jerzy Fidos
Ernst Albert Fischer
Krystian Zalewski

Przypomnijmy, że pierwsza edycja tej wystawy była w 20212 roku. Wówczas zgłosiło się osiemnastu twórców z terenu naszej gminy reprezentujących malarstwo, rzeźbę i inne dziedziny. W związku z 10. rocznicą tamtej wystawy zaprosiliśmy ponownie artystów, artystów amatorów, twórców zajmujących się malarstwem, rzeźbą pochodzących z naszej Gminy. W odpowiedzi na nasz apel zgłosiło się dwunastu uczestników, którzy zaprezentują swoje prace. Dodatkowo chcemy również zaprezentować prace malarskie dwóch już nieżyjących artystów pochodzących z Karlina. Pierwszy to Ernst Albert Fischer (zwany Fischer-Cörlin), malarz i ilustrator, ur. 22.08.1853 r. w przedwojennym Karlinie, a jeden z jego obrazów Jezus w Ogrójcu można oglądać w Karlińskim kościele, drugi artysta to Jerzy Fidos, który na tereny Pomorza Zachodniego przybył w 1949 r., a w latach 50. XX w. przesiedlił się do Karlina. Uprawiał malarstwo sztalugowe, a wiele jego obrazów zdobi niejedno karlińskie mieszkanie.

 

Wystawa dostępna będzie do 6 maja