ODWIEDZINY W MUZEUM

Do naszego miasta przyjechała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Sławoborza. Celem wycieczki było poznanie historii erupcji i ropy w Karlinie z 1980 r. Przypomnijmy, że w tym roku obchodzimy jubileusz 40-lecia tego wydarzenia. Wtedy o Karlinie usłyszała cała Polska i Europa. Karlino miało stać się drugim Kuwejtem. Młodzież, aby zapoznać się z tą historią, udała się do naszego Muzeum. Tam dowiedzieli się jak przebiega proces eksploatacji ropy ze złoża naftowego, następnie jaką rolę odegrał prewenter podczas pamiętnego wybuchu i całą historię oraz przyczyny wybuchu ropy i gazu w 1980 r. Kolejnym etapem była wycieczka z przewodnikiem po naszym mieście w celu zobaczenia punktów na mapie Karlina, które upamiętniają tamte historyczne wydarzenia. Drużyna miała również okazję zobaczyć jak przebiega proces konserwacji dwóch wozów strażackich, które znajdą się w powstającym Muzeum Pożarnictwa w Karlinie. Grupa odwiedziła również OSP Karlino. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy do odwiedzenia Karlina.

MDP ze Sławoborza w Muzeum Ziemi Karlińskiej