Historia miast Göhren, Karlina i Wałcza. Szukanie wspólnych korzeni

20 marca 2018 r. w Karlinie odbyła się konferencja naukowa: Historia miast Göhren, Karlina i Wałcza – szukanie wspólnych korzeni.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie zaproszonych gości i wszystkim prelegentom:

Ellen Melzer, Vera Rusch, Marlenie Jakubczyk, dr Andrzejowi Piotrowskiemu, dr Grzegorzowi Kiarszys, dr hab. Andrzejowi Janowskiemu, dr Rafałowi Simińskiemu i Bartłomiejowi Baranowskiemu, którzy zaprezentowali wyniki swoich badań dotyczących trzech miejscowości Göhren, Karlina i Wałcza.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Pawła Migdalskiego za wspaniałe prowadzenie konferencji.

Organizatorami wydarzenia byli Gmina Karlino, Karliński Ośrodek Kultury oraz Muzeum Ziemi Karlińskiej, partnerami Gmina Wałcz, Muzeum Ziemi Wałeckiej oraz partner niemiecki Gmina Göhren (miejscowość uzdrowiskowa położona na wyspie Rugia).

Wydarzenie realizowane w ramach projektu: Polsko – Niemieckie Forum Historyczne. Innowacyjna sieć muzealna Göhren – Karlino –Wałcz: silni dynamiczną współpracą w realu i wirtualu. INT81. Projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.