ZACHODNIOPOMORSKIE DNI DZIEDZICTWA 2017

Za nami kolejne obchody Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które wpisują się w kalendarz wydarzeń Muzeum Ziemi Karlińskiej już od sześciu lat i jest to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu rocznym muzeum. Od trzeciej edycji zmieniliśmy nieco formę naszych obchodów. Otóż wyszliśmy poza ściany muzeum i postanowiliśmy udostępniać obiekty zabytkowe z naszej gminy wszystkim zainteresowanym, oczywiście w porozumieniu z ich właścicielami. Zabytki, które na co dzień dla nas są niedostępne. Podczas Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa przekazujemy Państwu historię obiektu, plany na przyszłość związane z obiektem, a na przysłowiowy deser serwujemy Państwu koncert muzyczny w nietypowej scenerii. Tak było i tym razem. Temat tegorocznych uroczystości były SMAKI DZIEDZICTWA, a naszym SMAKIEM DZIEDZICTWA był pałac w Lubiechowie. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie nam pałacu Panu Januszowi Mazurowi, a państwu za tak dużą frekwencję. Do zobaczenia za rok…

 

Formuła Zachodniopomorskich dni Dziedzictwa ukierunkowana jest na promowanie w kontekście europejskim różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, propagowanie dialogu międzykulturowego i wzmocnienie identyfikacji społecznej z lokalną, rodzimą spuścizną kulturową, postrzegana tak w wymiarze materialnym jak i duchowym.

Wydarzenie kulturalne ZDD w Karlinie łączyły wątki ideowo-programowe Europejskich Dni Dziedzictwa, organizowanych od lat na Pomorzu Zachodnim i objętych patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, z bardzo silnie wyeksponowaną specyfiką kulturową i historyczną regionu. Od kilku edycji głównym elementem, który wpisał się w karlińskie obchody to zaprezentowanie jednego z zabytków architektury w Gminie Karlino.