NOC MUZEÓW 2017

Za nami kolejna Noc Muzeów w Karlinie. Przypomnijmy, że pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997. W 2001 przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy. Głównym celem tej imprezy, odbywającej się pod patronatem Europejskiej Rady Europy, jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki.
 Noc Muzeów w Polsce odbywa się od 2003 roku – pierwszy był Poznań. Z roku na rok do organizacji tego wydarzenia przystępuje więcej miast. Muzea, galerie  i inne instytucje kultury przygotowują specjalne wystawy i wydarzenia, które cieszą się ze strony fanów Nocy Muzeów bardzo dużym zainteresowaniem.

Karlino także przyłącza się do tej imprezy od pięciu lat. W naszym mieście Noc Muzeów reprezentowały instytucje: Karliński Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska, Muzeum Ziemi Karlińskiej oraz świetlice wiejskie z naszej Gminy.

Dziękujemy za dobrą frekwencję!