Zachodniopomorskie Muzealne Wydarzenie Roku 2016

Z wielką przyjemnością informujemy, że Krystian Zalewski został wyróżniony w konkursie Zachodniopomorskie Muzealne Wydarzenie Roku 2016 za wystawę Karlino na starej pocztówce 3D. Komisja wyróżnienie przyznała Krystianowi Zalewskiemu za kreatywne podejście do źródeł ikonograficznych i nowoczesne opracowanie historycznych widoków miasta, pozwalające poznawać jego historię i wygląd sprzed stulecia przy wykorzystaniu współczesnych technologii, bliskim młodemu pokoleniu gości muzealnych, wciągając ich w krąg miłośników karlińskiej małej ojczyzny.

Komisja w składzie: Anna Bartczak (historyk, Biuro Dokumentacji Zabytków, Szczecin), Radosław Skrycki (historyk, dr hab., prof. Uniwersytetu Szczecińskiego), Bogdan Twardochleb (dziennikarz, „Kurier Szczeciński”), Mirosław Opęchowski (historyk sztuki, Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, Urząd Miasta, Stargard) i Przemysław Wraga (kierownik, Wydział Kultury, Nauki i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie) przyznała nagrodę główną i dwa wyróżnienia. Uroczystego wręczenia nagrody i wyróżnień dokonała pani Anna Mieczkowska – członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, w dn. 29 maja (poniedziałek) o godz. 12:00 w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.