Dziękujemy za wspólne świętowanie Nocy Muzeów w Karlinie! 

To był wyjątkowy wieczór, który zgromadził wielu mieszkańców i gości, a jednocześnie miał głęboki wymiar historyczny – nasza uroczystość nawiązywała do 80. rocznicy osadnictwa na Pomorzu Zachodnim, a tym samym także w Karlinie.
W ramach wydarzenia można było zobaczyć stoisko historyczne „Karlińscy Pionierzy 1945”, a także odwiedzić stoiska przygotowane przez Karliński Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną im. Z. Nałkowskiej w Karlinie, Muzeum Ziemi Karlińskiej, Koło Gospodyń Wiejskich „Stokrotki” z Domacyna, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Domacyńskiego Ośrodka Spotkań i Rady Seniorów w Karlinie.

Ekspozycja opowiada o wydarzeniach z lat 1945–1947 – o pierwszych osadnikach, takich jak Stanisław Pawliński, Antoni Głuszko, Jan Malinowski, Henryk Szulc, Stanisław Sowa czy Piotr Grynkiewicz – pierwszy powojenny burmistrz Karlina.
Pokazuje, jak kształtowało się życie codzienne, organizacja społeczna i jak powstawała mozaika kulturowa miasta, tworzona przez ludzi przybyłych z różnych stron Polski – zarówno z centrum kraju, jak i z Kresów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym oraz: Studio Historyczne Huzar, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej REGA, Kołu Gospodyń Wiejskich „Stokrotki” z Domacyna, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Domacyńskiego Ośrodka Spotkań, Radzie Seniorów w Karlinie.
Dziękujemy również uczennicom oraz Ireneuszowi Tyborskiemu z Zespołu Szkół w Karlinie za pomoc.
To dzięki Wam ten wieczór miał tak niepowtarzalny charakter.
Jak wszystko dobrze się ułoży to do zarobaczenia za rok.