EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA. KARLINO 2022

Europejskie Dni Dziedzictwa to coroczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu uczestnicy mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Tak jest również od 12 lat na terenie naszej Gminy, tym razem gościliśmy na Wyspie Biskupiej w Karlinie.

Uczestnicy zostali zabrani w spacer po przedwojennym Karlinie, który inspirowany był projektem „Muzeum na wynos” nasze muzeum. Przejście po ciekawych historycznie punktach centrum Karlina z informacją, co znajdowało się tam wcześniej zostało przygotowane w formie mapy pn. Ciekawe miejsca i zabytki śródmieścia Karlina. która jest dostępna w Muzeum. Znajdują tam punkty wraz z opisem, co w łatwy sposób umożliwi samodzielne poznawanie historii. Celem oraz misją takich inicjatyw jest przypominanie historii naszej gminy, naszego dziedzictwa i ta misja jest bardzo dobrze realizowana dzięki takim narzędziom. Spacer wśród ciekawostek karlińskich z pewnością będzie przyjemy zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

Zwieńczeniem miłego wieczoru na Wyspie Biskupiej  był koncert przygotowany przez BBK Oprawa Muzyczna – koncert  przy blasku świec pn. „Kabaret Starszych Panów Wiecznie Młody” z Joanną Sinkiewicz – wokal, Michałem Komorek – wokal oraz Dariuszem Koronczewskim – wokal i prowadzenie koncertu i Michałem Wiśniewskim – piano i wokal.

Wydarzeniom towarzyszyła wystawa poplenerowa prac malarskich uczestników pleneru plastycznego dla dzieci pn. MALUJEMY KARLIŃSKIE ZABYTKI, który odbył się w dniach 23 i 24 sierpnia.

Uroczystości tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w naszej gminie zrealizowane zostały w ramach projektu LABORATORIUM DZIEDZICTWA II i dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Domacyńskiego Ośrodka Spotkań.

Zapraszamy do fotorelacji.