PTASZORY

Zapraszamy na nową wystawę czasową. Na dzień dzisiejszy z wiadomych względów zapraszamy na zwiedzanie wirtualnie. Tytuł wystawy, PTASZORY, został zaczerpnięty z rozmów głównie z wędkarzami, którzy w ten sposób najdelikatniej określają kormorany. Kormoran (Phalacrocorax carbo) dorasta do 100 cm długości. Masa ciała może dochodzić do czterech kilogramów, a rozpiętość skrzydeł do 1,6 m Pióra kormoranów, jako jedynych ptaków wodnych, nasiąkają wodą, dlatego często można zauważyć je siedzące nad brzegiem wody lub na drzewie z rozpostartymi skrzydłami.

Ziemowit Kalkowski – mieszka w Koszalinie, fotografią zajmuje się ponad  trzydzieści lat. Uczestniczył w wielu konkursach i wystawach fotograficznych. Brał też czynny udział w organizacji życia fotograficznego poprzez organizację wielu imprez, konkursów, wystaw i  wydarzeń fotograficznych. Za swoją działalność wielokrotnie wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina. Obecnie swoją działalność koncentruje na realizacji własnych projektów i pracy w studio.

Wystawę można zwiedzać wirtualnie na naszej stronie, a także jest przygotowana do zwiedzania tradycyjnego. Tym samym informujemy, że jak się wszystko dobrze ułoży i rząd zniesie obostrzenia, to zapraszamy do zwiedzania wystawy w naszym muzeum. Wystawa otwarta dla zwiedzających będzie do 5 marca 2021.

Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie

>>>>kliknij w obrazek>>>>