FERIE Z MUZEUM 2020

W Muzeum Ziemi Karlińskiej program ferii zimowych zaczynamy w drugim tygodniu. Pierwszymi zajęciami będzie lekcja terenowa dotycząca dwóch wątków historycznych, które dziś możemy opowiedzieć w jednym miejscu – na Wyspie Biskupiej. Dzieciaki poznają historię początków naszego miasta, dowiedzą się kiedy zbudowano zamek, jak on wyglądał i kiedy zniknął z mapy Karlina. Drugim wątkiem będzie historia z lat 80. XX wieku i dotyczy erupcji ropy i gazu w Karlinie, a w tym pomogą nam zabytkowe pojazdy strażackie, które w ilości 8 sztuk znajdują się na wyspie.

Już dziś serdecznie zapraszamy, gwarantujemy ognisko i kiełbaski.
Start 18 lutego o godz. 11.00.
Oczywiście to nie wszystko, szczegółowy program poniżej:

Ferie z Muzeum Ziemi Karlińskiej 2020

18.02.2019 (wtorek)
godz. 11.00
Poznaj historię karlińskich Zabytów. Lekcja terenowa połączona z zagadkami zakończona ogniskiem i kiełbaskami na Wyspie Biskupiej.

20.02.2019 (czwartek)
godz. 11.00 – 12.30
Turniej BILARDA HOLENDERSKIEGO.
Gra jest bardzo prosta – kieruj krążki (30 szt.) do bramek. Ilość kropek na bramce oznacza ilość punktów z jednego trafionego krążka.

21.02.2019 (piątek)
godz. 11.00 – 12.30
Zajęcia z kaligrafii. Warsztaty z pisma gotyckiego.

Ponadto w Muzeum Ziemi Karlińskiej prezentowana jest wystawa fotograficzna WOBEC JESIENI

Na wszystkie zajęcia prosimy dokonywać zapisów w Muzeum Ziemi Karlińskiej lub w Karlińskim Ośrodku Kultury od wtorku do piątku w godzinach 11.00 – 15.00 najpóźniej dzień przed danymi zajęciami.