Wystawy czasowe

Dnia 12 stycznia w Muzeum Ziemi Karlińskiej nastąpiło uroczyste otwarcie nowej wystawy czasowej pn. ZAPIS CHWILI.

ZAPIS CHWILI to wystawa fotograficzna czterech autorów/fotografów, którzy zaprezentowali swoje chwile w kontakcie z otaczającą ich przyrodą i krajobrazem. Jest to również zapis niezwykłych kolorów otaczającej nas rzeczywistości, którą uchwycili i zatrzymali na fotografii.

Romuald Długosz

Koszalinianin urodzony w Chojnicach na Pomorzu. Biolog i medyczny diagnosta laboratoryjny. Żeglarz, pasjonat fotografii, kolei żelaznych, przyrody i historii regionu.

Kazimierz Jurkowski

Fotografia jest dla mnie czymś więcej niż hobby, jest po prostu sposobem na życie. Chciałbym, aby w mojej fotografii, która często jest tylko zapisem chwili, oprócz rzetelnej reporterskiej prawdy, znalazło się poetyckie piękno i muzyczna doskonałość.

Marek Jóźków

Prezes Koszalińskiego Towarzystwa Fotograficznego, później Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego. Za swoją działalność odznaczony przez Ministra Kultury odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Złotym Krzyżem Zasługi. Pomysłodawca Międzynarodowych Przeglądów Fotografii.

Dariusz Pellowski

Z urodzenia Elblążanin, ale od wielu lat zamieszkuje i fotografuje w Koszalinie. Traktuje fotografię, jako coś więcej niż hobby. Jest to dla niego sposób na poznawanie nowych miejsc, ludzi i na wnikliwą obserwację otaczającego świata.

Muzeum Ziemi Karlińskiej
czynne:
wtorek – piątek 10.00 – 16.00
sobota 10.00 – 14.00

WSTĘP WOLNY