Wystawy czasowe

MORSKIE OPOWIEŚCI

W dniu 11 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Karlińskiej uroczyście otworzono nowa wystawę czasową pn. MORSKIE OPOWIEŚCI.

Wystawa składająca się kilkudziesięciu prac pięciu autorów prezentuje nie tylko piękne krajobrazy morskie, jest to bardzo indywidualnie potraktowana tematyka marynistyczna. Obrazy fotograficzne, zbliżone w nastroju do impresjonistycznego malarstwa, pokazują porty i przystanie rybackie pomorskiego wybrzeża i nie tylko.

 

 

Anna Klinkosz
Urodzona w Zamościu, absolwentka Akademii Rolniczej we Wrocławiu – z wykształcenia geodeta z zamiłowania fotografik. Obecnie mieszka w Koszalinie. Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem AFRP, członek Fotoklubu „Zamek” w Szczecinie, członek Polskiego Związku Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział w Słupsku. Fotografuje krajobraz, architekturę i ludzi. W poszukiwaniu tematów i ciekawych pejzaży wiele podróżuje. Jednak najbliższa jest jej tematyka morska i ludzie morza. Często odwiedza małe porty rybackie chwytając w obiektywie trud pracy rybaków oraz nadmorskie krajobrazy. Laureatka licznych konkursów fotograficznych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą.

Romuald Długosz
Pomorzanin urodzony w Chojnicach. Biolog i medyczny diagnosta laboratoryjny, żeglarz, pasjonat fotografii, kolei żelaznych, przyrody i historii regionu. Członek Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział Fotograficzny w Słupsku.

Kazimierz Jurkowski
Fotografia jest dla mnie czymś więcej niż hobby, jest po prostu sposobem na życie. We wczesnej młodości, zainspirowany fotograficznymi dokonaniami moich starszych braci, sam sięgnąłem po aparat fotograficzny. Pasja szybko stała się moim zawodem, a wieloletnie najprzeróżniejsze doświadczenia pozwalają mi teraz na realizację twórczych przemyśleń. Chciałbym, aby w mojej fotografii, która często jest tylko zapisem chwili, oprócz rzetelnej reporterskiej prawdy, znalazło się poetyckie piękno i muzyczna doskonałość.

Marek Jóźków
Długoletni wykładowca w pracowni fotografii Państwowego Ogniska Kultury Plastycznej w Koszalinie i sekcji fotografii Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”. Swoje prace wystawiał na wszystkich kontynentach świata. Laureat wielu nagród w kraju i za granicą. Odznaczony przez Federację Stowarzyszeń Fotograficznych oraz Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej za osiągnięcia artystyczne. Za swoją działalność na polu fotografii odznaczony przez Ministerstwo Kultury odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Złotym Krzyżem Zasługi.

Zbigniew Suliga
Artysta fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Oddziału Fotograficznego Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Grupy twórczej „Kontur” w Szczecinie, grupy fotograficznej „Światłoczuli” w Słupsku, właściciel półtora kilograma medali, odznaczeń i dyplomów. Autor trzech albumów autorskich, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Przez siedemnaście lat prowadził studio fotografii reklamowej. Fotografuje w technice fotografii otworkowej.

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

11 I – 8 III

Muzeum Ziemi Karlińskiej
czynne:
wtorek – piątek 10.00 – 16.00
sobota 10.00 – 14.00

WSTĘP WOLNY