MUZEUM NA WYNOS

W dniach 10-11 maja w Szkole Podstawowej w Karlinie odbyła się lekcja muzealna.  W ramach programu MUZEUM NA WYNOS, Krystian Zalewski przy współpracy z nauczycielką historii Iwoną Walasek, zaprezentował lekcje muzealne poza murami placówki. Młodzież szkolna w tych dniach mogła zapoznać się z historią zamku Biskupów Kamieńskich.

Od kilku lat miesiące maj/czerwiec w Muzeum Ziemi Karlińskiej to realizacja programu Wiosna z Muzeum. To cykl lekcji muzealnych w plenerze. Tematem przewodnim jest poznanie historii Karlina na podstawie najstarszych zabytków architektury naszego miasta. Niestety ze względu na niekorzystną aurę pogodową za oknem nie można realizować zamierzonego celu. W związku z powyższym powstał pomysł na kolejny program o wymownej nazwie MUZEUM NA WYNOS.