DZIEŃ MŁYNÓW 2017

WIOSNA Z MUZEUM

Dnia 2 czerwca zorganizowano kolejną lekcję w ramach Wiosny z Muzeum. Tym razem zajęcia wpisały się w międzynarodowe DNI MŁYNÓW 2017, które obchodzimy w tym roku w Polsce w dniach 2 – 5 czerwca. W związku z tym, punktem docelowym lekcji muzealnej był karliński młyn. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Karlinie wraz z nauczycielką Iwona Walasek, poznali młyn od strony technicznej oraz historycznej. Dziękujemy właścicielowi oraz panu Kazimierzowi Potocznemu za udostępnienie zabytku na cele edukacyjne w tak ważnym dla naszego młyna dniu.

DZIEŃ MŁYNÓW W EUROPIE

Dni młynów w Europie mają wieloletnią tradycję. Setki młynów, które często już nie pracują, podczas jednego weekendu w roku otwierają się dla zwiedzających, mieszkańców, turystów. Jest to okazja, aby poznać zabytki techniki nieodłącznie związane z naszym życiem, bo przecież w nich przez lata produkowano mąkę – naturalny składnik naszej diety.